Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka powstało w 2001 roku z inicjatywy Dyrektora Pogotowia Opiekuńczego w Bydgoszczy Krzysztofa Jankowskiego oraz aspiranta Roberta Lubranta – specjalisty ds. nieletnich, patologii społecznych i prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy (obecnie emeryt i prezes stowarzyszenia). Założycielami stowarzyszenia byli: pedagodzy, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci. Swoją działalność rozpoczęliśmy od organizacji Punktu konsultacyjnego dla dzieci – ofiar przemocy i wykorzystywania seksualnego.

Przez wiele lat stowarzyszenie realizowało program dla sprawców przemocy w rodzinie. W roku 2006 naszą ofertę rozszerzyliśmy o organizowanie kolonii letnich dla dzieci z rodzin będących w sytuacji kryzysowej pod hasłem „Dzieciństwo bez przemocy”, którą to inicjatywę realizujemy do chwili obecnej. Przez okres 7 lat (2010-2017) prowadziliśmy świetlicę środowiskową „Skrzat” na osiedlu Bartodzieje w Bydgoszczy. Od 1.09.2011r. rozpoczęliśmy współpracę ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Zjednoczeni” w Bydgoszczy i na jej zlecenie prowadzimy Dom Kultury „Bartosz” oraz Klub Seniora „Bartosz”.

Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka

gra w szachy
prezenty
taniec seniorów

Od marca 2016r. rozpoczęliśmy również współpracę z Sądami Rodzinnymi w zakresie pomocy w realizacji postanowień dot. kontaktów rodzicielskich.

Współpracujemy ściśle m. in. z policjantami Komend Powiatowych Policji, kuratorami sądowymi, pedagogami szkolnymi i pracownikami socjalnymi na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.

Dzisiejsze programy to:

  1. Dom Kultury Bartosz
  2. Klub Seniora Bartosz
  3. Punkt konsultacyjny w sprawach rodzinnych
  4. Sądowe spotkania rodzicielskie
  5. Kolonie i półkolonie dla dzieci
  6. SRTB i przyjaciele dzieciom – akcja charytatywna

Podoba Ci się?

Kliknij na gwiazdkę, aby dodać ocenę

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która wystawi ocenę.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!