ProOmnis znaczy DlaWszystkich (Wszystkiego), my rozumiemy to tak, że fundacja ma skupiać wszystkich, którzy mają pomysły, czas, chęci do działania i pracy. Wolontariuszy i „zawodowców”. Fundacja „Pro Omnis” w tym roku obchodzi 10- lecie działalności – motto przyświecające naszej pracy to „Wspierać człowieka”, któremu coś się w życiu wydarzyło i taka pomoc jest akurat potrzebna.

Działamy od 10 lat. W działalności społecznej ważne są profesjonalne działania i umiejętność pozyskiwania funduszy z różnych źródeł. “Nie pukamy” do firm i osób prywatnych po fundusze na działalność, startujemy w konkursach, korzystamy z funduszy Unii Europejskiej, szukamy Partnerów wśród instytucji publicznych i prywatnych.

W 2017 roku podjęliśmy się też prowadzenia działalności gospodarczej. Stoimy na ziemi wszystkimi nogami, bo wywodzimy się z biznesu.

Fundacja Pro Omnis

W naszej organizacji doszliśmy do tego etapu uświadomienia, że wiemy, iż działanie wspólnie znaczy dużo więcej, niż w sumie. Pracujemy zespołowo, chętnie z innymi organizacjami, firmami, partnerami i instytucjami.

Fundacja prowadzi dwa rodzaje działalności, które się bardzo przenikają. Pierwszy związany jest z działalnością statutową to Centra Wielu Pokoleń – sieć Dziennych Domów Pobytu i  Klubów Seniora, zajmujemy się wspieraniem osób niesamodzielnych w różnych formach pomocy, np. poprzez dowóz ciepłych posiłków, wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, czasami prawne oraz poprzez zatrudnienie w naszym Talerzu Pro Omnis.

Druga noga to biznes społeczny – działalność gospodarcza prowadzimy w Fundacji w formule Przedsiębiorstwa społecznego: Talerza Pro Omnis. Zatrudniamy, w określonym przepisami procencie osoby wymagające wsparcia, i staramy się wewnątrz organizacji także implementować nasze hasło przewodnie „Wspieramy człowieka”. Szkolimy uczniów w zawodzie kucharz i pomoc kuchenna, prowadzimy praktyki dla uczniów niepełnosprawnych ze szkół specjalnych.

Dumnie posiadamy certyfikat Zakupu Prospołecznego na posiłki dedykowane osobom ze szczególnymi wymaganiami związanymi ze stanem zdrowia bądź z wiekiem (seniorzy i dzieci) oraz posiłki w ramach żywienia zbiorowego (szpitale, hospicja, ośrodki dla osób uzależnionych, domy seniorów,) oraz żłobki, przedszkola i szkoły (miejsca żywienia zbiorowego dzieci). Jesteśmy laureatem Znaku Jakości „Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020” w kategorii Sukces rynkowy.

Prowadzimy dwie kuchnie cateringowe (jedną w Toruniu, drugą w Bydgoszczy), bistra i restaurację w Bydgoszczy w pięknym budynku Torbydu, gdzie mieści się miejskie lodowisko i na te usługi restauracyjne także staramy się uzyskać certyfikat, żeby każdy klient czy instytucja miała wiedzę, ze kupując od nas, wspiera osoby zależne, z którymi Fundacja pracuje w ramach działań statutowych.

Współdziałanie rozumiemy jako korelacje z różnymi podmiotami, instytucjami stąd hasło: „działanie wspólnie znaczy dużo więcej, niż w sumie” z stąd też pomysł na Franczyzę społeczną KROPKA. Tworzymy sieć lokali PyraBula oraz produkty Niezwykłe zupy.

Podoba Ci się?

Kliknij na gwiazdkę, aby dodać ocenę

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która wystawi ocenę.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!