Fundacja Mamo Pracuj

Fundacja Mamo Pracuj

Kim jesteśmy? Fundacją, która od ponad 10 lat wspiera kobiety w ich rozwoju zawodowym. Pomagamy mamom w powrocie na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka. Wspomagamy kobiety w przebranżowieniu się i podpowiadamy jak łączyć pracę z życiem prywatnym. Prowadzimy portal www.mamopracuj.pl, na którym publikujemy konkretne oferty pracy oraz treści skierowane do kobiet. Aktywnie poszukujemy pracy dla kobiet również poprzez serwis Talenti.pl. Tworzymy zaangażowaną społeczność, która wzajemnie się dopinguje.

Teraz, nasze wieloletnie doświadczenie wykorzystujemy w ramach akcji #DamyRadę pomagając kobietom, mamom z Ukrainy, które w związku z obecną sytuacją musiały uciekać do Polski w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Jeśli znasz kobiety, mamy z Ukrainy, które potrzebują wspierającej rozmowy o swoich kompetencjach, o CV, o rynku pracy w Polsce, to zaproś je do wypełnienia poniższego formularza. A jeśli możesz pomóc w uzupełnieniu zgłoszenia – działaj! Razem możemy więcej!

LINK: https://link.mamopracuj.pl/DamyRade

Plan działania w trzech krokach:

  1. Wypełniacie formularz zgłoszeniowy – tam znajdziecie szczegóły naszej akcji. Jeśli pojawią się pytania – jesteśmy!
  2. Czekacie na kontakt od nas z adresu: witamy@mamopracuj.pl
  3. Umawiamy rozmowę z naszą wolontariuszką i działamy!

Cała pomoc prowadzona jest bezpłatnie, wyłącznie online.

Tworzymy bazę osób, które akcyjnie lub w sposób ciągły (na krócej lub dłużej) mogą włączyć się w działania pomocowe, które pomogą kobietom z Ukrainy odnaleźć się na rynku pracy w Polsce. To co się nam sprawdza najlepiej, to działania indywidualne (np. konsultacje 1:1) oraz grupowe – w dość intensywnej formie np. krótkich, merytorycznych nagrań, spotkań on-line. Dlatego zapraszamy wszystkie chętne osoby do podzielenia się swoim doświadczeniem z innymi!

Dołącz, jeśli:

  • masz wiedzę i doświadczenie rekruterskie i HR’owe,
  • wiesz jak dobrze napisać CV i przygotować się do szukania pracy i rozmów rekrutacyjnych,
  • wiesz gdzie i jak szukać pracy w Polsce,
  • jesteś doradczynią, doradcą zawodowym,
  • orientujesz się i śledzisz wszystko co dotyczy pracy w Polsce dla osób z Ukrainy.

Co ważne, nie musisz mówić w języku ukraińskim.

Wiemy też, że działania pomocowe, dotyczące wsparcia są angażujące i na dłuższą metę mogą być trudne, dlatego też chcemy zapewnić wsparcie 'superwizyjne’ dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt, aby umożliwić pomaganie, ale też zadbanie o siebie.

Nasz projekt jest oddolną, wolontaryjną inicjatywą i w pełni pro bono.

Jeśli jesteś gotowa/gotowy na współpracę z nami – prosimy o wypełnienie formularza.

LINK: https://link.mamopracuj.pl/chce_pomoc

Dziękujemy!

Zarejestruj swoje przedsiębiorstwo już teraz!